SAĞLIK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİNİN SEÇİM HEYACANI

Sağlık Bakanlığı’nın lokomotif mesleklerinden Sağlık Eğitimcileri (Tıbbi Teknolog) ile Milli Egitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Alan Öğretmenlerinin çoğunluğunu oluşturduğu Sağlık Eğitimcileri Derneği hafta sonu seçim heyecanı yaşadı. İlk olarak 1975’de kurulan ancak sonrasında kapatılan,  2013’de tekrar kurulan sağlık teşkilatının köklü ve saygın sağlık derneklerinden Sağlık Eğitimcileri Derneği (SE-DER) 5.Olağan Genel Kurulunu 3 Temmuz Cumartesi günü Saat 13.00’da Ankara Hekimevinde yaptı.

Genel Kurul için divan teşekküiü seçimi yapılmasıyla toplantı başaladı. Divan seçiminde Başkanlığa Hikmet GÜRBÜZ, Kâtip Üyeliğine Çevre Sağlıkçılar Platformu Başkanı İbrahim GÖRÜNME ile Fevziye CANSEVER seçildi. Divan Seçimi sonrası Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ve silah arkadaşları için saygı duruşu ve hemen ardından  İstiklal Marşı okundu.

Açılış konuşması için İsmet DATLI kürsüye davet edildi. Dernek Başkanlığı görevini de yürüten İsmet DATLI konuşmasında katılım sağlayanlara ve katılamayanların göndermiş oldukları telgraf ve telefon mesajlarını haziruna okuyarak teşekkür etti. Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsünün son dönem müdürü Sayın  Güler ÖZ’e, ve Çalışma Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanı Halil POLAT’a ayrıca teşekkür etti. Covid-19 Pandemisi nedeniyle üyeler ile sadece online olarak bir araya gelebildiklerini, yoğun katılımlı çevrim içi toplantılar yapıldığını belirten DATLI gelecek planlarını açıkladı ve genel kurulun uygun  görmesi halinde genel başkanlığına tekrar aday olduğunu açıkladı.

Yönetim Kurulu Üyesi Hanife Ünlü tarafından faaliyet raporu okundu. Rapor Genel Kurul tarafından oylanarak oy birliği ile kabul edildi. Denetim Raporu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Karabacak tarafından okundu ve Genel Kurul tarafından oylanarak oy birliği ile kabul edildi.Ayrca Genel Sekreter Günnur ÖZYİĞİT tarafından 2019-2021 faaliyetlerini içeren ayrıntılı bir sunum yapıldı ve derneğin yeni tasarlanan resmi web sayfası tanıtıldı.

Görüş öneriler maddesinde ise Genel Başkan Yardımcısı Engin Paşaoğlu genel değerlendirme konuşması ile görüşlerini sundu. 5. Olağan Genel Kurulun seçim maddesine geçildi ve Sağlık Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu belirlendi.

WeCreativez WhatsApp Support
Dernek Yönetim Ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?