HAKKIMIZDA

Biz Neler Yapıyoruz?

Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsü 1965 yılında çıkan 555 sayılı yasa ile o zaman ki adıyla Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’na bağlı olarak kurulmuştur. Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsü bir dönem kapatılmış olsa da 1961-2006 yılları arasında varlığını sürdürmüştür. Hekimdışı sağlık görevlilerine yüksek öğretim yapma hakkı tanıyan enstitüde öğrenim süresi başlangıçta iki yıl, daha sonra üç yıla çıkarılmıştır. İlerleyen yıllarda dört yıla çakarılma çabaları sonuçsuz kalmış, 2010 yılında mezunların büyük bir bölümü Malatya İnönü Üniversitesi Sağlık Eğitimi Bölümünde Lisans tamamlama yapmıştır.

Üyelerimizi, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Sağlık Alanı öğretmenleri ile Sağlık Bakanlığında görev yapan Tıbbi Teknolog/Sağlık Eğitimcisi ünvanında ki meslek grupları oluşturmaktadır. 2019 yılında tüzüğümüzde yapılan revizyon ile sağlık alanında eğitim veren tüm meslek gruplarına üyelik yolu açılmıştır.

DESTEK

Nasıl yardımcı olabiliriz

  Yardım hattı

  0537 016 50 42

  Adres

  Çankaya / Ankara

  İletişim


  27-31 Ekiml tarihleri arasında Ankara'da İlkyardım Eğitici Eğitimi yapılacaktır. Eğitimin ilk 3 günü online (uzaktan), son 2 günü yüz yüze yapılacaktır. 31.10.2021 tarihinde saat: 17.30 da sınav yapılacaktır.

  Derneğimiz üye ve yakınları eğitim ücretinden indirimli yararlanacaklardır. Yararlanmak isteyen üye ve yakınları 0 505 269 8899 numaralı telefondan Engin Bey'le (Paşaoğlu) iletişime geçebilir.

  WeCreativez WhatsApp Support
  Dernek Yönetim Ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz.
  👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?